WorldOfRcDrones

Drony DJI Mavic

SZ DJI Technology Co., Ltd. potocznie nazywana DJI, to najpopularniejsza firma na rynku dronów, mająca w nim około 70% udziałów. W wolnym tłumaczenia nazwa przedsiębiorstwa oznacza „wielka innowacja na granicy”. Główna siedziba firmy znajduje się w Shenzhen, a liczbę zatrudnionych pracowników szacuje się na około 6000. Oprócz bezzałogowych statków powietrznych przedsiębiorstwo zajmuje się również produkcją zaawansowanych systemów stabilizacji, kamer akcji, systemów napędowych i wielu innych. Drony DJI niejednokrotnie były wykorzystywane podczas realizacji największych, kinowych hitów. Przedsiębiorstwo jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. za innowacyjność i kreatywność. Drony DJI Mavic są wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów do użytku komercyjnego, jak i przez amatorów zapierających dech w piersiach ujęć z wysokości. Poszczególne modele z serii Mavic różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale przede wszystkim parametrami technicznymi. Ponadto, poszczególne egzemplarze cechują się dodatkową funkcjonalnością. Jej głównym zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkowania sprzętu oraz poszerzenie możliwości wykorzystania urządzenia.

Najciekawsze informacje o dronach DJI Mavic

Jeszcze do niedawna drony kojarzyły się ze stosunkowo dużymi urządzeniami, które są trudne w przenoszeniu i transporcie. Obecnie bezzałogowe statki powietrzne są nie tylko niezwykle lekkie, ale również kompaktowe. Najlepszym przykładem jest seria Mavic, która obejmuje kilka składanych modeli mieszczących się w niewielkiej walizce. Co ciekawe, spadek masy i rozmiarów nie wiąże się ze spadkiem jakości. Drony z serii Mavic rejestrują szczegółowe ujęcia i wykonują piękne zdjęcia. Ponadto, mają wbudowane, zaawansowane systemy wspomagania lotu, dzięki którym mogą ich z powodzeniem używać nawet mniej doświadczeni piloci. Czym charakteryzują się poszczególne modele?

 

  • Niezwykle popularny Mavic Air ujrzał światło dzienne w 2018 roku. Dron jest lekki, bez osłony waży zaledwie 430 gramów. W zależności od panujących warunków i sposobu wykorzystania może przebywać w powietrzu do około 21 minut. Urządzenie można bezpiecznie wykorzystywać w temperaturze od 0 do 40 ℃. Dron jest wyposażony w kamerę rejestrującą filmy w maksymalnej rozdzielczość 4K. Ponadto, zaawansowany system Sphere łączy 32 zdjęcia w jedno i tworzy zjawiskowo wyglądającą panoramę. Kontroler z powodzeniem można zastąpić smartfonem z systemem operacyjnym Android i iOS. Mavic Air ma wbudowany, trójosiowy stabilizator, dzięki któremu zarejestrowane ujęcia są niezwykle płynne. Co więcej, sprzęt jest wyposażony w zaawansowane systemy ograniczające ryzyko przypadkowej kolizji do minimum. Bezszczotkowe silniki gwarantują długą żywotność i bezproblemowe działanie.

 

  • Mavic Pro to bardziej zaawansowana konstrukcja, która umożliwia utrzymywanie się w powietrzu nawet do 30 minut. Ponadto, znacząco obniżono hałas generowany przez śmigła. Dron jest wyposażony w czułą matrycę CMOS o wielkości 1/2,3 cala i rozdzielczości 12 Mpix. Urządzenie waży 743 g i jest wyposażone m.in. w żyroskop, akcelerometr i wysokościomierz.

 

  • Mavic Pro 2 to kontynuacja niezwykle udanego modelu. Tym razem matryca ma rozdzielczość aż 20 Mpix, natomiast mechaniczna przysłona działa w zakresie od F2.8 do F11. Urządzenie umożliwia rejestrowanie ujęć w kodeku H.265/HEVC oraz wykonywanie zdjęć w formacie RAW. Ładowanie do pełna baterii trwa jedynie 90 minut. Prędkość maksymalna to aż 72 km/h. Dron umożliwia automatyczne tworzenie hyperlapsów i ma wbudowane 8 GB pamięci, którą można rozbudować do 128 GB przy pomocy karty microSD.

 

  • Mavic 2 Zoom, jak sama nazwa wskazuje, oferuje funkcję przybliżenia obrazu. Urządzenie pozwala na dwukrotne, optyczne przybliżenie, dzięki któremu można rejestrować kreatywne ujęcia. Tryb Super Resolution łączy aż 9 fotografii w jedną, dzięki czemu użytkownik otrzymuje wyraźne, pełne detali zdjęcie. Niezwykle zaawansowana technologia OcuSync 2.0 umożliwia płynną transmisję obrazu do 5 km. Oczywiście transmisja jest uzależniona m.in. od terenu oraz ilości i rodzaju przeszkód. Maksymalny zasięg drona to 5000 m.

 

  • Mavic Mini, jak sama nazwa sugeruje, wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami. Jego masa nie przekracza 250 g. Urządzenie jest wyposażone w 3-osiowy gimbal, który skutecznie stabilizuje ujęcia. Dzięki składanej konstrukcji będzie idealnym wyborem dla osób, które często podróżują.

Drony DJI Mavic cieszą się niesłabnącą popularnością. Kompaktowa konstrukcja w połączeniu z prostą i intuicyjną obsługą sprawiają, że nawet początkujący piloci będą mogli w pełni wykorzystać możliwości tych urządzeń. Do komercyjnych zastosowań są najczęściej wybierane wersje PRO i ZOOM, które zapewniają najwyższą jakość rejestrowanych ujęć i wykonywanych zdjęć. Z kolei DJI Mavic Air i Mini świetnie sprawdzą się jako pierwsze drony. Urządzenia tego typu powinny być zawsze transportowane i przechowywane w specjalnych walizkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo sprzętu i akcesoriów.