WorldOfRcDrones

Drony Tello

Przygodę z pilotowaniem dronów warto zacząć od budżetowych modeli charakteryzujących się kompaktowymi rozmiarami oraz prostą i intuicyjną obsługą. Drony Tello są produkowane przez firmę Ryze Technology. Przedsiębiorstwo podjęło współpracę z potentatem na rynku bezzałogowych statków powietrznych, czyli DJI oraz z firmą produkującą m.in. procesory Intel. Wspólnymi siłami powstał dron Tello, który z powodzeniem można wykorzystywać do nauki pilotowania. Choć urządzenie jest przeznaczone m.in. dla dzieci, w praktyce można korzystać z niego w każdym wieku. Oprócz nauki latania sprzęt umożliwia również rozpoczęcie przygody z kodowaniem, które według wielu osób będzie jednym z najlepszych zawodów przyszłości. W przeciwieństwie do klasycznych zabawek urządzenie jest wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym oferuje ogromne możliwości. Dron Tello to idealny prezent, który nie tylko rozwija kreatywność, ale również umiejętność logicznego myślenia i szybkiego rozwiązywania problemów.

Podstawowe informacje o dronie Tello

Choć profesjonalne drony są coraz mniejsze, to w dalszym ciągu daleko im do kompaktowych rozmiarów Tello. Warto jednak pamiętać, że pierwszy lot nawet tak małym dronem powinien odbyć w bezpiecznych warunkach. Najlepszym miejscem będzie pusta przestrzeń, bez drzew, zabudowań, ludzi i zwierząt. Warto również wybrać bezwietrzny dzień. Czym charakteryzuje się opisywane urządzenie?

 

  • Dron Tello wraz z zamontowaną baterią i śmigłami waży zaledwie około 80 g. Osiągnięcie tak niskiej masy było możliwe dzięki wykorzystaniu niezwykle lekkich, aczkolwiek wytrzymałych materiałów.

 

  • Maksymalny zasięg lotu drona to 100 m, natomiast prędkość, z jaką może poruszać się urządzenie to aż 8 m/s. Czas lotu jest uzależniony m.in. od siły wiatru i sposobu pilotowania. Producent deklaruje, że jest to maksymalnie 13 minut. Dron może wznieść się na maksymalną wysokość 10 metrów i np. rejestrować ujęcia i fotografować krajobraz.

 

  • Dron Tello jest wyposażony w niezwykle czułą matrycę umożliwiającą rejestrowanie wideo w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720, przy 30 klatkach na sekundę. Ujęcia są zapisywane w formacie MP4. Kamera jest wyposażona w elektroniczną stabilizację obrazu, dzięki której nagrywane ujęcia są płynne i stabilne. Fotografie można wykonywać z maksymalną rozdzielczością 5 Mpix, czyli 2592 x 1936. Pole widzenia kamery to 82,6 stopnia.

 

Pomimo niewielkich rozmiarów drony Tello oferują szerokie możliwości i wszechstronne wykorzystanie. W połączeniu z intuicyjną obsługą i stosunkowo niską ceną to jeden z najlepszych dronów na rynku dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pilotowaniem.

Dodatkowe funkcje dronów Tello

Jedną z najbardziej widowiskowych i jednocześnie użytecznych opcji jest Throw & Go, umożliwiające start drona poprzez podrzucenie. Jakie jeszcze dodatkowe funkcje oferują drony Tello?

 

  • Jedną z najbardziej docenianych opcji, szczególnie przez początkujących użytkowników, jest funkcja automatycznego startu i lądowania. Korzystając z niej, znacząco ograniczamy ryzyko uszkodzenia urządzenia.

 

  • Kolejną, bardzo przydatną funkcją jest failsafe, czyli bezpieczne lądowanie w przypadku utracenia połączenia. Gdy dron jest użytkowany w terenie, na którym znajduje się wiele przeszkód, ryzyko utraty sygnału wzrasta. W takich przypadkach bezpieczne lądowanie jest niezwykle istotne dla ochrony sprzętu.

 

  • Alarm informujący użytkownika o niskim poziomie baterii ogranicza do minimum możliwość rozładowania się ogniwa podczas lotu.

 

  • System pozycjonowania drona został opracowany przez firmę DJI, której udziały w rynku dronów cywilnych według szacunków wynoszą 70%. Dzięki temu systemowi dron może stabilnie zawisnąć np. nad obiektem lub fotografowaną osobą.

 

  • Funkcja akrobacji 8D Flips umożliwia wykonywanie niezwykle widowiskowych lotów, podczas których można rejestrować kreatywne ujęcia.

 

Producent drona Tello stawia duży nacisk na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby w praktycznie każdym wieku.

Pozostałe informacje

Dronem Tello można sterować przy pomocy smartfona lub tabletu. Ponadto, jest on kompatybilny z wybranymi kontrolerami, a także z goglami VR. Urządzenie jest ładowane za pośrednictwem portu microUSB.

 

  • Do urządzenia można zamontować klatkę bezpieczeństwa, dzięki której dron może być wykorzystywany np. w przestronnych pomieszczeniach.

 

  • Wielu użytkowników korzysta również z dodatkowego akumulatora, który wydłuża czas pracy urządzenia w powietrzu. Oryginalne ogniwo ma pojemność 11000 mAh, napięcie 3,8 V i jest wykonane w technologii litowo-polimerowej.

 

Na rynku można znaleźć różne wersje dronów Tello. Jedną z najpopularniejszych jest edycja Iron Man, która charakteryzuje się m.in. czerwonym kolorem. Ponadto, w zestawie znajduje się pad GameSir M2, który pełni rolę kontrolera. Co więcej, są dostępne wersje Tello EDU, które umożliwiają kodowanie w językach Python, Swift i Scratch z poziomu aplikacji. Urządzenie pozwala na naukę programowania poprzez zabawę. Jest to jedna z najbardziej efektywnych form edukacji.