WorldOfRcDrones

Akcesoria do dronów

Bezzałogowy statek powietrzny byłby znacznie mniej uniwersalny i wszechstronny, gdyby nie akcesoria. Ich rodzaj oraz liczba są zależne od sposobu użytkowania dronów. Profesjonaliści używający statków powietrznych do celów komercyjnych mają ich znacznie więcej niż osoby rekreacyjnie wykorzystujące drony. Choć niejednokrotnie producenci oferują zestawy składające się z dronów i akcesoriów, niezwykle często zachodzi potrzeba kupowania dodatkowych peryferiów.

Najpopularniejsze akcesoria do dronów

Nie jest tajemnicą, że nawet nowoczesne i wysoce zoptymalizowane statki powietrzne wymagają dużej ilości energii. Aby im ją dostarczyć, wykorzystuje się wysokowydajne akumulatory litowo-jonowe lub litowo-polimerowe. W praktyce nawet pojemne baterie umożliwiają używanie drona od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W przypadku intensywnej pracy niezwykle przydatne okazują się zapasowe akumulatory. Profesjonaliści wykorzystują dwa, trzy, a czasami nawet cztery zapasowe baterie. Co więcej, ważne są szybkie ładowarki umożliwiające uzupełnianie energii w kilku ogniwach jednocześnie.

 

Praktyczne akcesoria

Kolejną grupą są gimbale, które gwarantują hipnotycznie płynne ujęcia. Stabilizacja obrazu jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o jego jakości, dlatego warto o nią zadbać. Niezwykle użyteczne są uchwyty, dzięki którym do drona można zamontować własną kamerę lub aparat. Przy pomocy aparatury sterującej pilot nie tylko steruje dronem, ale również zmienia tryby i inne ustawienia. Jakie jeszcze akcesoria można połączyć ze statkiem powietrznym? Dużą popularnością cieszą się okulary multimedialne, wyposażone w wysokiej klasy wyświetlacze. Urządzenia tego typu mają funkcje FPV, dzięki której użytkownik widzi dokładnie to, co rejestruje dron. Aby zadbać o bezpieczny transport i przechowywanie statków powietrznych, istotne są również walizki transportowe. Takie produkty są wykonane z lekkich, ale wytrzymałych materiałów gwarantujących pełne bezpieczeństwo.