WorldOfRcDrones

Typy dronów

Zróżnicowanie rynku dronów sprawia, że każdy użytkownik może wybrać model idealny dla swoich potrzeb. Oferta producentów jest bardzo bogata – od prostych, zabawkowych modeli latających dla dzieci, aż po zaawansowane technologicznie bezzałogowce przeznaczone do specjalistycznych zastosowań. W ślad za zróżnicowaniem modeli podążają także ceny – dlatego określone typy dronów możemy kupić już za kilkaset zł, a najbardziej zaawansowane to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Tak naprawdę jednak każdy pasjonat może pozwolić sobie na zakup urządzenia o bardzo zadowalających parametrach, ponieważ drony ze średniej i niższej półki cenowej zaskakują znakomitymi funkcjonalnościami oraz jakością wykonania.

chessbox_fluid_img02.png

Drony dla amatorów i hobbystów

Przygodę z dronami można zacząć dziś już w wieku kilku lat – na rynku dostępne są modele latające dla dzieci, a także gadżety umożliwiające wykonywanie rozmaitych ewolucji w powietrzu. Niezwykle ciekawa jest również rynkowa oferta dronów dla początkujących – w naszych analizach zwracamy uwagę przede wszystkim na modele wyposażone w tryb headless ułatwiający sterowanie bez względu na posiadane doświadczenie w zakresie pilotowania. Do zastosowań rozrywkowych idealne będą drony rekreacyjne, które w wyposażeniu fabrycznym otrzymują dziś zawsze dobrej jakości kamerę z możliwością podglądu obrazu na żywo.

chessbox_fluid_img03.png

Drony dla małych i dużych firm oraz specjalistów

W standardowych projektach związanych z wideofilmowaniem czy fotografowaniem na zlecenie bardzo dobrze sprawdzają się drony półprofesjonalne. Dla osób o wyższych wymaganiach przygotowaliśmy osobną analizę dronów do filmowania. Ukoronowaniem możliwości projektantów współczesnych bezzałogowców są oczywiście drony profesjonalne oraz drony przemysłowe. Te drugie przystosowane zostały do użytku w wąsko określonych specjalizacjach i wyróżniają się niespotykanymi dotychczas parametrami oraz zestawem funkcjonalności. Zapraszamy Cię zatem we wspólną podróż po świecie dronów.