WorldOfRcDrones

Drony Overmax

Overmax to jedna z najpopularniejszych marek europejskich oferująca m.in. elektronikę użytkową. Przedsiębiorstwo zostało założone w Holandii, natomiast obecnie główna siedziba firmy znajduje się w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. W ofercie Overmax oprócz dronów można znaleźć m.in. smartwatche, kamery samochodowe, tablety, kamery sportowe, a także akcesoria do domu sygnowane submarką Home. Produkty OverMax charakteryzują się bardzo dobrą relacją ceny do jakości wykonania, dzięki czemu zyskały wielu zwolenników w całej Europie i nie tylko. Drony Overmax wyróżniają się prostą i intuicyjną obsługą, więc mogą z nich korzystać początkujący piloci, praktycznie bez doświadczenia. Na rynku można znaleźć kilka modeli, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również parametrami technicznymi. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach? Czym charakteryzują się poszczególne wersje?

Praktyczne informacje w pigułce dotyczące dronów Overmax

Początkujący piloci niejednokrotnie wybierają drony, które są przystępne cenowo i oferują szerokie możliwości. Te dwie cechy łączą w sobie drony marki Overmax. Każdy, nawet najlepszy pilot kiedyś zaczynał swoją przygodę z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Warto pamiętać, że pierwsze loty należy przeprowadzać w jak najbezpieczniejszych warunkach. Najlepszym miejscem będzie pusta polana, na której nie ma zwierząt i ludzi. Warunki atmosferyczne również są niezwykle istotne. Należy wybrać bezwietrzny dzień bez opadów. Odkąd firma zajęła się produkcją dronów, powstało kilka modeli, które są mniej lub bardziej dostępne na rynku. Każda kolejna generacja cechuje się lepszymi parametrami technicznymi i większą uniwersalnością. Co warto wiedzieć o dronach Overmax?

Model X-bee 3.3 WiFi

Sprzęt charakteryzuje się bardzo lekką, a zarazem wytrzymałą konstrukcją. Masa całkowita urządzenia to 160 gramów, natomiast maksymalny zasięg jest równy 100 m. Dron jest wyposażony w 6-osiowy żyroskop gwarantujący stabilny i bezpieczny lot. Maksymalny czas pracy w powietrzu to 11 minut, jednak w rzeczywistości jest on uzależniony od panujących warunków atmosferycznych oraz trybu pracy.

 

  • Zainstalowana kamera ma rozdzielczość 0,3 Mpix, czyli 640 x 480. Umożliwia nagrywanie filmów i fotografowanie. Jedną z najważniejszych i najbardziej praktycznych funkcji kamery jest opcja FPV, która umożliwia stały podgląd obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki niej operator może m.in. precyzyjnie kadrować ujęcia i zdjęcia.

 

  • Kontroler jest zasilany 4 bateriami AA, które w razie potrzeby można błyskawicznie wymienić na nowe. W zestawie, oprócz kontrolera i drona, znajdują 3 baterie, zapasowe śmigła, osłona, śrubki, wkrętak oraz ładowarka.

 

  • Urządzenie jest wyposażone w szereg dodatkowych funkcji zapewniających bezpieczeństwo i ułatwiających sterowanie. Jedną z nich jest stałe utrzymywanie wysokości, dzięki czemu pilot może wykonać stabilne ujęcia i nieporuszone fotografie. Kolejną funkcją jest automatyczne lądowanie, które jest szczególnie przydatne w początkowej fazie nauki pilotowania bezzałogowym statkiem powietrznym.

 

Dron Overmax X-bee 3.3 WiFi to urządzenie dla początkujących operatorów, którzy stawiają pierwsze kroki w pilotażu.

Overmax X-bee drone 7.2 FPV

Dla osób, które pragną nagrywać ujęcia i fotografować w lepszej jakości, bardziej polecany jest model X-bee drone 7.2 FPV, wyposażony w kamerę o rozdzielczości 2 Mpix. Sprzęt może wykonywać różnego rodzaju akrobacje i tworzyć niezwykle kreatywne ujęcia. Do drona jest dołączony pilot z uchwytem na smartfon, który umożliwia podgląd na żywo rejestrowanego obrazu.

 

  • Dron może pracować w trzech różnych trybach prędkości. Ponadto, oferuje niezwykle przydatną funkcję back home.

 

  • Bateria pozwala na 10 minut pracy w powietrzu, jednak w zestawie znajduje się zapasowe ogniwo, które można błyskawicznie wymienić.

 

  • Maksymalny zasięg sterowania wynosi 200 m, a transmisja odbywa się na częstotliwości 2,4 Ghz.

 

Ponadto, w zestawie znajduje się karta pamięci o pojemności 4 GB. Opisywany model jest przeznaczony m.in. dla bardziej zaawansowanych użytkowników, a także dla wszystkich osób, które cenią dobrą jakość zarejestrowanego materiału.

 

Model X-bee drone 9.5

 

To obecnie najbardziej zaawansowany dron marki Overmax. Zastosowanie kamery umożliwiającej rejestrowanie obrazu w 4K gwarantuje ogromną liczbę detali i niezwykle ostry obraz. Kamera została zamontowana na specjalnych gumkach, które dodatkowo stabilizują całą konstrukcję.

 

  • Maksymalny zasięg urządzenia to 600 m, a czas pracy przy w pełni naładowanej baterii to aż 20 minut.

 

  • Zastosowanie silników bezszczotkowych gwarantuje długą żywotność i bezawaryjne działanie urządzenia.

 

  • Dron jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji, takich jak follow me, dzięki której urządzenie podąża np. za pilotem.

Waga drona to zaledwie 410 g, dzięki czemu bez przeszkód może być transportowany np. w plecaku. Oprócz powyższych modeli marka Overmax ma w swojej ofercie również inne drony.