WorldOfRcDrones

Drony Syma – najlepszy wybór dla początkujących pilotów

Drony Syma – najlepszy wybór dla początkujących pilotów

Każdy, nawet najlepszy operator bezzałogowych statków powietrznych kiedyś zaczynał swoją przygodę z pilotowaniem. Wiele osób decyduje się na odbycie kursu zakończonego certyfikatem. Niektórzy preferują samodzielną naukę. Najlepszym miejscem do pierwszego lotu dronem jest pusta przestrzeń, w której nie ma drzew i zabudowań. Warto również wybierać miejsca, w których nie ma ludzi i zwierząt. Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi przychodzi czas na pierwszy lot. Jest to niesamowicie ekscytująca chwila. Na początku zaleca się wykonywanie krótkich lotów, ćwiczenie manewrów, lądowania i startowania. Im więcej czasu zostanie poświęcone na trening, tym mniejsza szansa na uszkodzenia drona. Ponadto, doświadczony operator potrafi precyzyjnie kadrować ujęcia, dzięki czemu może zarejestrować dokładnie to, czego oczekuje. Do nauki latania idealnie nadają się drony cechujące się najlepszą relacją ceny do jakości. Aby zbyt wysoka cena nie stanowiła bariery w zakupie, warto wybierać w pełni funkcjonalne modele, które są stosunkowo tanie. Drony sygnowane marką Syma są niezwykle często wybierane przez początkujących operatorów. Co warto o nich wiedzieć?

Najważniejsze informacje o dronach marki Syma

Dla wielu osób największą przeszkodą w zakupie bezzałogowego statku powietrznego była zbyt wysoka cena. Choć na rynku były dostępne tańsze wersje, to nie zawsze gwarantowały pełną funkcjonalność i użytkowość. Jednym z największych zalet dronów Syma jest podwyższona odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ta cecha jest szczególnie istotna w przypadku osób początkujących, choć warto zaznaczyć, że nawet bardziej doświadczeni użytkownicy z pewnością ją docenią. W ofercie marki Syma są dostępne zarówno niewielkie drony o długości około 11 cm, jak i średnie oraz większe 50-centymetrowe modele. Jakie wyposażenie i funkcje dodatkowe można spotkać w dronach Syma?

 

  • Jednym z najważniejszych elementów bezzałogowego statku powietrznego jest kamera. Dzięki niej można nagrywać nie tylko filmy, ale również fotografować obiekty, krajobrazy, ludzi i wiele innych. Najbardziej zaawansowane modele producent wyposażył w kamerę HD, dzięki której można rejestrować bardzo szczegółowe i wyraźne filmy. Warto wiedzieć, że zarówno nagrania, jak i zdjęcia są zapisywane na karcie pamięci. W przypadku nagrywania dużej ilości materiału należy wyposażyć się w nośnik cechujący się dużą pojemnością i przepustowością.

 

  • Aby nagrane ujęcia oraz wykonane fotografie były stabilne, wyraźne i nierozmazane, drony powinny być wyposażone w zaawansowany system stabilizacji. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń marki Syma. Zastosowanie 6-osiowego żyroskopu zapewnia pełną kontrolę nad dronem.

 

  • Kolejnym, niezwykle użytecznym elementem wyposażenia drona jest barometr, który stale mierzy ciśnienie powietrza. Dzięki niemu statek utrzymuje stałą wysokość lotu.

 

  • Jedną z najbardziej przydatnych funkcji w dronach marki Syma jest tryb headless. W sytuacji awaryjnej, gdy operator np. straci orientację z powodu zbyt dużej odległości urządzenia od pilota, na ratunek przychodzi tryb headless. Po jego włączeniu dron dokładnie odzwierciedla ruchy drążków. Bez znaczenia jest jego orientacja. Ta funkcja jest szczególnie użyteczna dla początkujących osób, choć przydaje się również bardziej doświadczonym pilotom.

 

  • Drony Syma są również wyposażone w zaawansowane zabezpieczenia, które w sytuacji, gdy silnik ulegnie uszkodzeniu, natychmiast odłączają zasilanie.

 

Im więcej zabezpieczeń i systemów wspomagających latanie i sterowanie, tym nauka jest bardziej efektywna i bezpieczna. Drony Syma m.in. ze względu na niską wagą są wyposażone w średniej wielkości ogniwa. W zależności od konkretnego modelu, a także od warunków atmosferycznych, umożliwiają przelot trwający od kilku do kilkunastu minut. W sytuacji, gdy użytkownik ma zapasowe ogniwo, może wymienić je na nowe lub naładować akumulator.

Dodatkowe funkcje dronów SYMA

Praktycznie każdy bezzałogowy statek powietrzny jest wyposażony w dodatkowe funkcje. Ich głównym zadaniem jest poprawa komfortu użytkowania urządzenia, a także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Niejednokrotnie wpływają również na poszerzenie możliwości urządzenia.

 

  • Funkcja zwisu jest niezwykle przydatna podczas fotografowania. Gdy użytkownik wykorzysta ten tryb, ma pewność, że wykonane zdjęcie będzie ostre i nieporuszone.

 

  • Kolejną przydatną opcją jest planowanie trasy. Aby to zrobić, wystarczy pobrać aplikację SYMA GO, która jest dostępna zarówno na system operacyjny Android, jak i iOS. Kolejny krok to ręczne wytyczenie trasy, którą wykona urządzenia.
  • Ponadto, modele mają wbudowany inteligentny system pozycjonowania GPS, dzięki któremu są jeszcze bardziej stabilne w trakcie lotu.

Aparatura sterująca dronów SYMA umożliwia precyzyjne manewrowanie nawet w trudnym terenie. Ponadto, pracuje na stabilnej częstotliwości, dzięki czemu nie ma problemów z utratą sygnału. NadQGajnik jest zasilany przy pomocy baterii typu AA, które w razie konieczności można szybko wymienić na nowe. Drony SYMA charakteryzują się uniwersalnością oraz łatwą i intuicyjną obsługą, dzięki której są niezwykle często wybierane przez początkujących operatorów.