Quadron

BLOG

Author: wodrones_admin
Date: 16 lipca 2020
Najlepsze drony dla początkujących użytkowników

Decyzję o zakupie pierwszego drona należy podjąć z rozwagą. Bezzałogowe statki powietrzne są wyposażone w szereg systemów i czujników, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie przed kolizją. W praktyce bezpieczeństwo jest uzależnione od operatora. Choć początkowo drony były kojarzone z wysoką, a niektórym nawet z zaporową ceną, obecna sytuacja rynkowa diametralnie się zmieniła. Powstało wiele nowych firm, specjalizujących się w produkcji budżetowych modeli. Co ciekawe, przedsiębiorstwa mające w swojej ofercie profesjonalne drony, poszerzają swój asortyment o bardziej przystępne cenowo egzemplarze. Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego drona? Czym powinien się wyróżniać?

Budżetowe drony – najważniejsze informacje

W przypadku zakupu statku powietrznego, wykorzystywanego wyłącznie do nauki pilotażu, warto zastanowić się nad modelem bez kamery. Takie drony są niejednokrotnie najtańsze w zakupie, dzięki czemu może je kupić praktycznie każdy. Na jakie parametry techniczne należy zwracać szczególną uwagę?

 • Każdy, nawet budżetowy dron powinien być wyposażony w systemy stabilizacji, umożliwiające bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Niejednokrotnie statki powietrzne mają wbudowany żyroskop ułatwiający sterowanie.
 • Kolejną kwestią jest maksymalny czas lotu. W przypadku budżetowych dronów można liczyć na kilka, maksymalnie kilkanaście minut. W praktyce czas działania statku powietrznego jest uzależniony m.in. od trybu, w jakim pracuje, a także od warunków pogodowych, w tym siły wiatru.
 • Równie ważny jest zasięg. Warto wiedzieć, że producenci niejednokrotnie podają maksymalny zasięg w przypadku idealnych warunków, dlatego w praktyce może być nieznacznie mniejszy.
 • W zależności od producenta i konkretnego modelu w zestawie znajduje się aparatura sterująca lub uchwyt przeznaczony do zamontowania smartfona lub tabletu. W większości przypadków przed rozpoczęciem pierwszego lotu należy pobrać darmową aplikację na urządzenie mobilne.

Wybrane modele są sprzedawane razem z walizkami ułatwiającymi nie tylko transportowanie, ale również przechowywanie i transportowanie drona.

Popularne drony SYMA

Marka SYMA od lat kojarzy się z dobrą relacją ceny do jakości wykonania. Nie inaczej jest w przypadku dronów. W ofercie można znaleźć zarówno modele wyposażone w kamerę, jak i bez tego dodatku.

 • Dron Syma X22W dzięki specjalnie zabezpieczonym śmigłom może bezpiecznie latać wewnątrz i na zewnątrz budynków. Ponadto, statek powietrzny ma funkcje zwisu, a także możliwość startu i lądowania po wciśnięciu wyłącznie jednego przycisku. Dron jest niezwykle lekki i bardzo kompaktowy. Maksymalny czas lotu to 5 minut, natomiast ładowanie baterii trwa 90 minut.
 • Syma X8HW to statek powietrzny, oferujący zasięg do 70 m. Zastosowanie wydajnych i energooszczędnych diod LED sprawia, że latanie w trudnych warunkach oświetleniowych jest stosunkowo bezpieczne. Sprzęt jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 1 Mpix, z funkcją FPV. Jedną z najbardziej przydatnych opcji dla osób początkujących jest inteligenta orientacja.

Drony SYMA to idealna propozycja dla osób, które chcą budżetowo rozpocząć przygodę z pilotowaniem statków powietrznych.

Lekkie i zwinne drony Tello

Firma Tello weszła we współpracę z gigantem na rynku dronów, czyli przedsiębiorstwem DJI. Co więcej, za zarządzanie całym urządzeniem jest odpowiedzialny układ stworzony przez firmę Intel. W wyniku tej kooperacji powstał kompaktowy dron Tello.

 • Maksymalny zasięg statku powietrznego to aż 100 m. Ze względu na swoją konstrukcją można go z powodzeniem używać zarówno wewnątrz budynków, jak i na otwartym terenie.
 • Dron może latać nawet przez 13 minut, po czym należy naładować wbudowany akumulator. Za zaprojektowanie systemu stabilizacji lotu jest odpowiedzialna wspomniana wcześniej firma DJI.
 • Dron Tello jest kompatybilny z wybranymi aparaturami sterującymi, a także z goglami VR. Dzięki nim można oglądać świat z zupełnie innej perspektywy.

Pomimo swoich rozmiarów dron Tello oferuje szeroki zakres możliwości, a dzięki łatwemu sterowaniu i długiemu czasowi pracy akumulatora, jest wręcz idealny dla początkujących pilotów.

Wielozadaniowe drony Overmax

Firma Overmax jest jednym z najpopularniejszych producentów elektroniki charakteryzującej się dobrą jakością wykonania i przystępną ceną. Przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie różne rodzaje dronów.

 • Jednym z najchętniej kupowanych modeli przez początkujących użytkowników jest dron X-bee drone 3.3 WiFi, wyposażony w 6-osiowy żyroskop oraz o rozdzielczości 0,3 Mpix. 
 • Dla bardziej wymagających użytkowników dobrym wyborem będzie X-bee drone 9.5, oferujący aż 500 m zasięgu i 20 minut lotu na jednym ładowaniu baterii. Dron jest wyposażony w zaawansowaną kamerę umożliwiającą rejestrowanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 4K. Ponadto, dron ma funkcję automatycznego lądowania i startu oraz wybudowany GPS. Co więcej, zastosowanie silników bezszczotkowych gwarantuje długą żywotność i bezawaryjne działanie przez długi czas.

Oferta Overmax jest niezwykle interesująca dla przyszłych pilotów, którzy na początku nie chcą inwestować dużych środków w sprzęt.

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *